• nawodnienia_1

Instalacja systemu automatycznego nawadniania w ogrodzie pozwala oszczędzić zarówno czas, jak i wodę w porównaniu z ręcznym podlewaniem roślin. Zapewnia optymalną wilgotność gleby, lepsze przyswajanie nawozów, dzięki czemu rośliny zdecydowanie lepiej rosną i mniej chorują. Możemy również w pełni cieszyć się z wyjazdów urlopowych bez obawy, w jakim stanie zastaniemy ogród po powrocie.
Każdy system nawodnieniowy projektujemy indywidualnie dobierając najbardziej optymalne rozwiązania dla Państwa ogrodu, biorąc pod uwagę: rodzaj gleby, rzeźbę terenu, nasłonecznienie, istniejące lub przewidziane nasadzenia, jakość i wydajność źródła wody oraz wielkość i kształt ogrodu. Ponadto, przy projektowaniu instalacji bierzemy pod uwagę możliwość jej rozbudowy lub modernizacji. Wykonujemy instalacje nawadniające zarówno w ogrodach nowozakładanych, jak i istniejących.

System nawodnieniowy składa się z wielu elementów połączonych w sekcje, z których najważniejsze są: zraszacze wynurzalne z głowicą obrotową lub stałą, mikrozraszacze, linie kroplujące i elektrozawory połączone razem odpowiednimi przewodami oraz sterownik i wyłącznik deszczowy.

 

  • nawodnienia_2

Zraszacze wynurzalne służą do podlewania trawnika, zainstalowane są pod ziemią, jedynie w czasie pracy ich głowice wysuwają się ponad powierzchnię trawnika, odpowiednio rozmieszczone pozwalają idealnie podlać trawnik nawet podczas silnego wiatru. Mikrozraszacze stosowane są do podlewania bylin i małych krzewów, dzięki małym rozmiarom są praktycznie niewidoczne między roślinami, zapewniając ich właściwe nawodnienie. Linie kroplujące stosowane są do podlewania krzewów i drzew, rozkłada się je pomiędzy roślinami. Zbudowane są z kroplowników rozmieszczonych w jednakowej odległości na rurze, a dzięki kompensacji dają taki sam wydatek wody z każdego punktu kroplującego. Elektrozawory instaluje się w specjalnej obudowie pod powierzchnią ziemi, one dzielą system na sekcje. Sterownik nawodnieniowy całkowicie automatycznie uruchamia system o ściśle określonej godzinie (najczęściej wcześnie rano) na odpowiednio zaprogramowany dla każdej sekcji czas pracy. Współpracuje on z wyłącznikiem deszczowym blokując nawadnianie podczas deszczu. W bardziej rozbudowanych systemach sterownik współpracuje ze stacją meteo oraz dozownikami nawozów umożliwiając nawożenie roślin podczas nawadniania.

Systemy nawadniające wykonane przez naszą firmę oparte są na wysokiej klasy podzespołach światowych liderów w dziedzinie nawadniania, dzięki czemu instalacje te pracują bezawaryjnie przez wiele sezonów w ogrodach naszych Klientów. Oferujemy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a na wykonane przez nas instalacje udzielamy dwuletniej gwarancji.

 

  • nawodnienia_1
  • nawodnienia_2
  • nawodnienia_3
  • nawodnienia_4